Pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć przed wybraniem się na biwak w lesie jest to, czy jest to legalne, czy nie. Każdy obszar różni się od następnego, a wyzwania, które napotkasz w jednym obszarze, niekoniecznie będą dotyczyć tych, które napotkasz w innym miejscu. Ważne jest również, aby zrobić swoje badania przed wyruszeniem w drogę. Niektóre miejsca są nielegalne, a w innych występują sezonowe zagrożenia, które należy wziąć pod uwagę. Aby uzyskać więcej informacji na temat biwakowania w lesie, czytaj dalej!

Legalność biwakowania w lesie

Chociaż z pewnością można biwakować w lesie bez łamania prawa, ważne jest, aby znać przepisy związane z tą działalnością. W Wielkiej Brytanii, na przykład, nielegalne jest biwakowanie na prywatnej ziemi, więc kluczowe jest uzyskanie pozwolenia od właściciela ziemi przed postawieniem namiotu na jego własności. Ponadto, jeśli planujesz zabrać ze sobą siekierę, musisz uzasadnić użycie tego narzędzia.

Chociaż może wydawać się atrakcyjne, aby żyć w lesie, istnieją legalności, które należy rozważyć przed dokonaniem planów. Chociaż większość gruntów publicznych jest publiczna, należy sprawdzić w służbie parku dla konkretnych praw przed wyruszeniem na wycieczkę biwakową. Jeśli zdecydujesz się na biwakowanie w lesie narodowym, upewnij się, że zrobisz to w określonym czasie. Na przykład, będziesz musiał opuścić biwak po zakończeniu posiłku, aby uniknąć usunięcia z parku.

Jeśli chcesz biwakować dalej od cywilizacji, są tu rozproszone biwaki. Zazwyczaj nie są one zagospodarowane, ale mogą być oddalone nawet o kilka mil od drogi. Dodatkowo, biwaki rozproszone nie zapewniają takich samych usług jak wyznaczone pola namiotowe. Istnieje ponad pięćdziesiąt milionów akrów ziemi publicznej zarządzanej przez U.S. Forest Service (USFS). Podczas gdy rozproszony biwak jest legalny, musisz wziąć pod uwagę fakt, że jesteś nieco bardziej przedsiębiorczy i będziesz musiał odbyć wiele wędrówek, aby dotrzeć do pożądanego miejsca biwakowego.

Pomimo legalności biwakowania w rozproszeniu, nie należy wchodzić na teren prywatny. Nawet jeśli dostaniesz pozwolenie, będziesz musiał posprzątać po sobie po biwaku. Ponadto, nie jest legalne biwakowanie na jezdni lub poboczu strumienia. Musisz również upewnić się, że masz własną wodę. I będziesz musiał uzdatnić wodę, jeśli chcesz ją legalnie pić.

Dos i don’t

Istnieje kilka ważnych zasad i zakazów dotyczących biwakowania w terenie zalesionym, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym obszarem. przydatne akcesoria na biwak https://biwakuje.pl/najlepsza-kuchenka-gazowa-turystyczna-meva-spider-pro/ Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Nie upijaj się, nie rób zbyt wiele hałasu w nocy, nie puszczaj głośnej muzyki, nie zostawiaj ogniska bez nadzoru. Nie łam drzew, nie łam gałęzi, nie wyrywaj roślin. Jeśli już wcześniej biwakowałeś w danym miejscu, spróbuj znaleźć pobliski biwak.

Dzikie zwierzęta są powszechne wokół biwaków, więc ważne jest, aby unikać ich obecności. Nigdy nie karm zwierząt ani nie głaszcz ich. Używaj środków do dezynfekcji rąk zawierających 60% alkoholu. Zawsze trzymaj swoje jedzenie i śmieci w wyznaczonych koszach na śmieci. Trzymanie zwierząt z dala jest priorytetem podczas biwakowania, ponieważ mogą one próbować Cię ugryźć. Nie biwakuj również na terenach nisko położonych, gdyż istnieje większe prawdopodobieństwo ich zalania. Upewnij się, że jesteś w odległości co najmniej 25 metrów od takich obszarów.

Pozostawienie notatki dla kogoś, kto znajdzie Cię podczas samotnego biwaku może pomóc, jeśli się zgubisz. Upewnij się również, że spakowałeś kobiece produkty higieniczne, papier toaletowy i inne niezbędne przedmioty. Spakuj lekką odzież, abyś mógł ją zmieniać wraz ze zmianą pogody. Pamiętaj o rękawiczkach, czapkach i odpowiednich kurtkach. Zainwestuj w solidne, wodoodporne buty, możesz też kupić spray do ochrony obuwia.

Kiedy biwakujesz w lesie, staraj się przyjechać przed zachodem słońca, aby ułatwić sobie rozłożenie obozowiska. Dzięki temu będziesz miał czas na zbadanie terenu i rozpalenie ogniska. Podczas rozpalania ognia ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a Tread Lightly! ma kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby utrzymać ognisko tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Najlepiej jest również pozwolić, aby ogień wypalił się do końca, zanim udasz się na nocny odpoczynek.

Koszt biwaku w lesie

W porównaniu z ceną pokoju hotelowego lub mieszkania, nocleg na standardowym biwaku może kosztować od 12 do 45 dolarów za osobę. Niektóre biwaki oferują wypożyczenie sprzętu za rozsądną cenę. Roczne karnety do parku mogą kosztować nawet 80 dolarów i zawierają opłaty za biwaki. Chociaż biwak nie jest tanim zajęciem, jeśli dobrze zaplanujesz swoją podróż, możesz spodziewać się, że wydasz mniej niż się spodziewałeś. Zakup sprzętu biwakowego z wyprzedzeniem pomoże Ci również zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Podczas gdy niektórzy ludzie są zadowoleni z podstawowych biwaków, inni wolą nowoczesne udogodnienia, takie jak łazienki i place zabaw. Inne biwaki oferują udogodnienia takie jak kajaki i place zabaw. Ogólnie rzecz biorąc, koszty noclegu na biwaku wynoszą około 30 USD, ale mogą być tak wysokie, jak 40 USD w szczycie sezonu. Parki narodowe często mają darmowe biwaki dla odwiedzających, więc budżet odpowiednio i zaplanuj swoją podróż, aby z nich skorzystać. Spróbuj zaplanować swój biwak poza szczytem, kiedy jest mniej ludzi w pobliżu.

Chociaż rodzina Jepsonów była skłonna zapłacić za przepustkę do parku, nie zdecydowała się na to. Te opłaty mogą się szybko sumować, jeśli masz dużą grupę. Dodatkowo będziesz musiał podzielić się sprzętem biwakowym, więc przynieś wystarczająco dużo własnego sprzętu do dzielenia się. Twoja rodzina prawdopodobnie będzie dzielić namiot, więc będziesz potrzebować chłodnicy i innych przedmiotów na wycieczkę. Jeśli zdecydujesz się na zakup namiotu, możesz rozważyć pożyczenie go od przyjaciela.

Szczepienie przeciwko tężcowi

Kiedy biwakujesz w lesie, powinieneś zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą stanowić dla Twojego zdrowia. Tężec jest spowodowany przez Clostridium tetani, bakterię, która żyje w glebie. Jeśli nie jesteś ostrożny podczas kopania w ziemi, możesz zarazić się tężcem i rozwinąć infekcję. Może to być śmiertelne, ale istnieje kilka sposobów, aby zapobiec tężcowi i chronić się przed jego śmiertelnymi objawami.

Nawet jeśli nie masz pewności, że musisz się zaszczepić, nadal możesz uczestniczyć w wydarzeniach, które promują zdrową aktywność na świeżym powietrzu. Skauci i liderzy mogą brać udział w imprezach bez szczepienia przeciwko tężcowi, ale będą musieli odnotować stan zdrowia na formularzu fizycznym, jeśli tego nie zrobisz. Pomoże to sponsorom wydarzenia i innym uczestnikom szybko zidentyfikować i poddać cię kwarantannie, jeśli nie jesteś w pełni uodporniony. Istnieją również religijne i medyczne powody, dla których nie można się uodpornić.

Zaszczepienie się przeciwko tt jest niezbędne podczas aktywności na świeżym powietrzu. Tężcem można się zarazić poprzez dotykanie trujących roślin i duszenie ofiar. Na szczęście szczepienie przeciwko tężcowi jest łatwe do uzyskania i nie niesie ze sobą wielu skutków ubocznych. Ważne jest również, aby pamiętać, że szczepionka przeciw tężcowi jest szczepionką skojarzoną trzy w jednym i powinna być podana w wieku od dwóch do sześciu miesięcy. Nastolatki i dorośli mogą otrzymać zastrzyk przypominający co 10 lat.

Jeśli planujesz wyjazd na biwak do lasu, upewnij się, że jesteś odpowiednio zabezpieczony przed tężcem. Bakteria ta może spowodować poważną chorobę, a nawet śmierć, jeśli nie jest prawidłowo leczona. Jeśli zostaniesz zarażony tężcem, powinieneś natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną. Chociaż nie jest znane lekarstwo, tężec może powodować bolesne skurcze mięśni, a nawet może prowadzić do zatrzymania akcji serca.

By akte